Loading [MathJax]/jax/output/SVG/config.js
 
+0  
 
0
567
1
avatar

Elaine and her 3 friends  purchased snacks after shool with the cost of $3.60.If they each piad an equal amount. How many did they each pay?

 Jan 16, 2015

Best Answer 

 #1
avatar+23254 
+5

Since there are 4 persons, divide the total amount ($3.60) by the number of persons (4).

$3.60 ÷ 4  =          <--- your answer

 Jan 16, 2015
 #1
avatar+23254 
+5
Best Answer

Since there are 4 persons, divide the total amount ($3.60) by the number of persons (4).

$3.60 ÷ 4  =          <--- your answer

geno3141 Jan 16, 2015

1 Online Users